fbpx
Akademia Liderów GastronomiiAkademia Liderów Gastronomii
Akademia Liderów GastronomiiAkademia Liderów Gastronomii

Szkolenie: Personal branding szefa kuchni.

Szkolenie Personal branding

Szkolenie jest kierowane przede wszystkim do szefów kuchni, którzy chcą albo/i widzą rynkową potrzebę kreowania własnego wizerunku w sieci, ale nie wiedzą od czego zacząć, przeraża ich ilość i wizja tego, że teraz wszystkie trzeba będzie prowadzić.  

Nasze spotkanie podzielone jest na 4 etapy, których efektem będzie plan i pomysły, jak kreować własny wizerunek w sieci i jak zorganizować to bez wielkiego obciążenia kalendarza.

 Czego dokładnie uczestnicy dowiedzą się na szkoleniu? Przedstawiamy zaplanowaną agendę.

 10:00 – 10:45  – Szkolenie Personal branding szefa kuchni – wstęp

 • Strategie budowania profesjonalnego wizerunku w gastronomii z podziałem na kanały komunikacji (Facebook, Instagram, TikTok, LinkedIn, własna www)
 • Charakterystyka działania social media, mity i fakty na temat działań promocyjnych
 • Jak zorganizować życie własnych social media, żeby nie stało się to przykrym obowiązkiem a naturalną przyjemnością, która przynosi efekty?

10:45 – 11:30 – Psychologia sprzedaży

 • Po co mojej restauracji personal branding szefa kuchni?
 • Jaki wpływ na sprzedaż mają działania personal brandingowe?

11:30 – 12:00 – Szkolenie Personal branding szefa kuchni jako element marketingu restauracji

 • Prezentacja najczęstszych grup docelowych w restauracjach i dopasowanie komunikatów i kanałów komunikacji do tych grup
 • Prezentacja ciekawych case study różnych szefów kuchni i analiza najwazniejszych elementów strategicznych

12:00 – 12:30 – Przerwa kawowa 

12:30 – 13:30 Część warsztatowa

 • Moja strategia – czyli jak sprawnie zbudować indywidualną strategię personal branding w gastronomii jako szef kuchni (przykłady strategii personal brandingowych)
 • Mój wyróżnik – okazja do wypracowania własnego wyróżnika marki osobistej.
 • Podsumowanie, wnioski

 Dlaczego personal branding szefa kuchni jest ważny?

 1. Budowanie marki: W dzisiejszych czasach goście nie szukają tylko dobrej kuchni, ale także związanych z nią wartości, takich jak autentyczność, innowacyjność, ekologia, jakość produktu i jego pochodzenie, czy kreatywność. Dlatego ważne jest, aby szef kuchni budował swoją markę i kreował swoje wizerunek jako osoby, która reprezentuje te wartości. Dzięki temu goście mogą łatwiej zidentyfikować się z marką szefa kuchni i postrzegać ją jako autentyczną i wiarygodną i w efekcie zapłacić więcej za usługę spędzenia czasu w restauracji.
 2. Konkurencja: rynek gastronomiczny jest bardzo konkurencyjny, dlatego ważne jest, aby szef kuchni wyróżniał się na tle innych kucharzy i restauracji. Dzięki odpowiednim działaniom personal brandingowym szef kuchni może zbudować swoją reputację jako ekspert w dziedzinie kulinariów i zyskać przewagę konkurencyjną.
 3. Kreowanie relacji z klientami: personal branding szefa kuchni pozwala na budowanie bliższych relacji z gośćmi. Szef kuchni może dzielić się swoją pasją do gotowania, inspiracjami, a także pokazywać kulisy pracy w kuchni. To ważne dla budowania zaufania, które jest pierwszym krokiem do trwałych i długofalowych relacji z gośćmi, które przełożą się na pozytywne opinie i rekomendacje dla restauracji.
 4. Możliwość ekspansji: personal branding szefa kuchni może pomóc mu w ekspansji i skalowaniu biznesu gastronomicznego. Szef kuchni może otworzyć nowe restauracje lub rozszerzyć swoją działalność o catering lub sprzedaż produktów spożywczych. Dzięki wypracowanej marce i reputacji szefa kuchni restauracja ma większe szanse na sukces i zainteresowanie ze strony gości.
 5. Reklama dla restauracji: personal branding szefa kuchni jest idealną i naturalną formą reklamy dla restauracji. Goście często wybierają restauracje ze względu na renomę szefa kuchni. Dlatego warto dbać, by była ona jak najlepsza i tworzyła pozytywny wizerunek całego lokalu.

Weź udział w szkoleniu i naucz się kreować swój własny wizerunek w sieci! 

Szukasz szkolenia dopasowanego do Twojej restauracji? Skontaktuj się z nami:

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie w formularzu danych w celu kontaktu zwrotnego.

  • +48 531 569 695
  • biuro@algastro.pl
  • Chorzów, ul Metalowców 13 / A2 / lok. 103